O nas

Jesteśmy z Krakowa, od 2004 roku specjalizujemy się w tworzeniu efektów wizualnych. Jako niewielki zespół cenimy sobie bezpośrednią współpracę z twórcami filmów. Szczególnie interesuje nas kreowanie wirtualnych scenografii, a w naszej pracy łączymy techniki cyfrowe z analogowymi, ciągle poszukując nowych, ciekawych i interesujących wyzwań.

jak się z nami skontaktować

Jeśli pracujesz nad interesującym projektem, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Z przyjemnością umówimy się na spotkanie i omówimy szczegóły. Lubimy angażować się w projekty już podczas tworzenia pierwszych wersji scenariusza. Pozwala nam to efektywnie przygotować się do pracy oraz planu filmowego.

jak pracujemy

W ramach większości projektów filmowych jesteśmy zaangażowani na wszystkich etapach produkcji. Zaczynamy od rozmów opartych na scenariuszu, co pozwala nam zrozumieć złożoność i wyjątkowość każdego projektu. Kolejnym krokiem jest preprodukcja, podczas której określamy, jak zostaną zrealizowane ujęcia z efektami specjalnymi. Przeprowadzamy wtedy testy, tworzymy storyboardy, animatiki oraz rysunki koncepcyjne. Jest to też moment, gdy sporządzamy dokładny kosztorys i szacujemy czas potrzebny na realizację projektu.

Na etapie produkcji, jako supervisorzy VFX aktywnie uczestniczymy na planie filmowym, rejestrując wszystkie niezbędne elementy do dalszej pracy i asystując przy realizacji trudnych ujęć. Jest to dla nas bardzo ważny etap, który wpływa bezpośrednio na jakość, czas i daje możliwość obniżenia kosztów dalszej pracy.

Ostatnim etapem jest postprodukcja. W zależności od filmu jest to przeważnie najbardziej pracochłonny etap, w którym komponowane są wszystkie elementy cyfrowe oraz te zarejestrowane na planie.

Na czym pracujemy

Na koniec kilka słów dla zainteresowanych narzędziami na których pracujemy. Do naszych prac wykorzystujemy oprogramowanie, takie jak Nuke, Houdini, PFTrack, Mocha, Metashape, DaVinci Resolve, ostatnio także Blender i Unreal Engine. Eksperymentujemy z rozwiązaniami opartymi o AI, szczególnie w roli asystentów. Dodatkowo tworzymy własne, studyjne narzędzia, bez których nie bylibyśmy w stanie stworzyć niektórych pomysłów. Większość prac realizujemy w przestrzeni kolorystycznej ACES.

Więcej...

Więcej informacji o nas znajdziesz na stronach "Filmu Polskiego" i w bazach IMDB:

Anna Giemzik: filmpolski / IMDB
Przemek Mastela: filmpolski / IMDB